Dárci, výherci a rozhovory

U každého měsíce jsou uvedeni dárci i s částkou, kterou darovali Centru Anabell.

Každý měsíc losujeme výherce, který od nás obdrží cenu. Zároveň s ním děláme rozhovor o jeho vztahu k pohybu, radosti z pohybu a dalších zajímavých tématech.

Kdo nás podporuje a věnoval nám ceny? Můžeš se podívat ZDE.

Chceš nám pomoct i Ty? Máš možnost věnovat nám ceny pro výherce? Budeme moc rádi.

Stačí se ozvat na e-mail: josephine.sanakova@anabell.cz.

Děkujeme, že s námi běháš a pomáháš. Vážíme si toho.

Listopad 2020

 • Lenka – 50 Kč
 • Viktoria – 240 Kč
 • Eva – 500 Kč

Výhercem knihy „Moje kuchařka“ a masážní emulze se stala Viktoria. Gratulujeme!

Říjen 2020

 • Viktoria – 210 Kč
 • Lenka – 65 Kč

Výhercem se stala Lenka. Gratulujeme!

Lenka získala kuchařku Jíme zdravě s Fitrecepty a náramek Anabell.

Září 2020

 • Viktoria – 270 Kč
 • Lenka – 22 Kč

Výhercem se stala Viktoria. Gratulujeme.

Viktoria získala flašku Puma a zástěru Prostě Jez!.

Srpen 2020

 • Viktoria – 260 Kč
 • Lenka – 57 Kč
 • Šárka – 378 Kč
 • Eliška – 240 Kč
 • Eva – 200 Kč

Výhercem se stala Viktoria. Gratulujeme.

Viktoria získala poukaz na 2000 Kč do Pura vida shopu.

Rozhovor s Viktorií

Spojuješ si pohyb s radostí? Proč?  Pohyb znamená pro mě mnoho různých věcí. Je to obrovská radost, a taky povinnost vůči svému zdraví. Již jako malá (2-3roky) jsem běhala na malých soutěžích pro děti. V 6 letech jsem začala tančit country tance a clogging. Tréninky jsme měli 3x týdně několik hodin, jezdili jsme pravidelně na soutěže, soustředění atd. Tanec miluji!!! Později jsem se začala věnovat latinsko-americkým tancům, kterým se rekreačně věnuji do teď. Běhat jsem nikdy nepřestala, i když po škole jen pro radost, ne závodně. Teď běhám 1-2x týdně 5-8km podle nálady, k tomu cvičím s menšími váhami a jezdím na bruslích. Delší procházky jsou součástí mého téměř každého dne. Miluji plavání a v zimě ráda lyžuji. Pohyb je něco, za co jsem moc vděčná a užívám si ho, přináší mi do života různorodost a dobrou náladu.
Věřím, že je i naše povinnost sportovat a tím zlepšovat svoje zdraví a imunitu. Přece jen tělo máme jen jedno a je potřeba o něj pečovat 🙂

2. Co jsi během MĚSÍC pro Anabell dělala (běhala/chodila na procházky/jezdila na kole)? Přineslo Ti to něco nového?
Během měsíce pro Anabell jsem běhala, chodila na procházky a plavala, užívala si léto. Dalo mi to zlepšení kondičky i pevnější postavu.

3. Proč běháš pro Anabell? Aktivněji jsem začala běhat v březnu, projekt Běhám pro Anabell jsem objevila v srpnu a říkala jsem si, že ráda podpořím dobrou věc. Je potřeba si pomáhat. Když přispěje svojí troškou hodně lidí, výsledek bude velký.

4. Je něco, co bys ráda sdělila čtenářům? Určitě bych chtěla říct, ať si každý najde ten svůj oblíbený pohyb. Chápu, že každého baví jiný druh sportu, proto jestli vás zrovna nebaví běh, zkuste něco jiného- chůze, kolo, brusle, plavání atd. atd.

5. Je něco, co bys sdělila organizačnímu týmu, Běhám pro Anabell?
Děláte skvělou práci!!!

Děkujeme za krásný rozhovor. 🙂

Červenec 2020

 • Lenka – 73 Kč

Výhercem se stala Lenka. Gratulujeme.

Lenka získala FITFAB Pracák.

Červen 2020

 • Lenka – 107 Kč

Výhercem se stala Lenka. Gratulujeme.

Lenka získala tento dárek:  Knihu Prostě Jez! a kšiltovku Puma.

Rozhovor s dárkyní Lenkou

 1. Spojuješ si pohyb s radostí? Proč? Sportuji od dětství. Ke sportu mě vedli moji rodiče a moc jim za to děkuji. Rekreačně jezdím na kole, bruslích, lyžuji a běhám. Mojí největší zálibou je chození po horách (tzv. na těžko) a díky běhání mám natrénováno a tyto přechody pak zvládám mnohem lépe. Pohyb a to nejlépe v přírodě je pro mě odpočinek, relax, naplnění a právě zmiňovaná radost. Přeji každému, ať najde to, co ho v životě baví a naplňuje a nemusí to být zrovna běh. Za mě je důležité, aby si člověk v životě našel to své a aby to co dělá, nedělal, protože musí, ale chce.
 2. Co jsi během června pro Anabell dělala (běhala/chodila na procházky/jezdila na kole)? Přineslo Ti to něco nového? Pro Anabell běhám. Je to pro mě inspirující. Předtím jsem běhala jen tak a ani moc jsem neřešila, kolik uběhnu a tak. Teď mám více motivace, když vím, že uběhnu za měsíc x kilometrů, tak se třeba příští měsíc chci zase o kousek zlepšit. Posouvá mě to a hlavně baví.
 3. Proč běháš pro Anabell? Dává mi smysl pomáhat lidem, kteří to potřebují. Díky za všechny organizace, které podporují lidi, ať už s problémy s příjmem potravy nebo cokoliv jiného. Myslím si, že pokud člověk nemá podporu, tak sám se svým problémem bojuje mnohem hůře, ale s podporou jde vše mnohem lépe. Do potíží zdravotních i jakýchkoliv jiných závislostí se může dostat každý z nás .. tak si vzájemně pomáhejme.
 4. Je něco, co bys ráda sdělila čtenářům? Jak už jsem psala, přeji každému, ať to co dělá, ať je to cokoli, aby ho to bavilo a dělal to s radostí a nadšením. A zkusit něco nového třeba běh pro Anabell určitě doporučuji.
 5. Je něco, co bys sdělila organizačnímu týmu Běhám pro Anabell? Děkuji své kamarádce Pepince, která mi o Vás řekla, že díky ní mám možnost se seberealizovat ve Vaší organizaci a přeji Vám více takových nadšenců, jako jsem já a moc Vám fandím.

Květen 2020

 • Eliška – 150 Kč
 • Lenka – 85 Kč

Výhercem se stala Eliška. Gratulujeme.

Eliška získala tento dárek: Knihu PROSTĚ BĚŽ! a tričko Anabell. 🙂

Rozhovor s dárkyní Eliškou

 1. Spojuješ si pohyb s radostí? Proč? Když jsem byla mladší (kolem 15. roku), tak jsem téměř nesportovala – maximálně jsem si občas zaplavala nebo zajezdila na bruslích, v zimě jsem lyžovala, ale z tělocviku jsem se vždy snažila vyvléknout, moc jsem na to nebyla, a byla jsem spokojená se svým tělem, takže mě to ani nijak netáhlo. Potom přišlo období (cca 19 let), kdy jsem hodně přibrala za krátkou dobu, takže abych to shodila zpět dolů, musela jsem se začít hýbat. Kdyby mi v tu dobu někdo řekl, že mě sport bude bavit, tak bych jen kroutila hlavou a vysmála se mu. Bylo to pro mě jako za trest a trápila jsem se tím, protože jsem to vždy odůvodnila slovem MUSÍM, abych zhubla. Poslední dva roky aktivně sportuji přibližně 5x týdně (posilovna, plavání, kolo, běh, brusle, tanec, a spousta dalších aktivit) a nedokážu si život bez pohybu představit. U pohybu se vždy uvolním, vypnu hlavu, protřídím myšlenky, odreaguji se. A víte, co se změnilo? Místo MUSÍM už si říkám MŮŽU. Jsem vděčná, že mám tělo, které má dostatek síly a energie, aby mohlo sportovat. Zní to jako klišé, ale pohyb není samozřejmost, a proto je důležité mít své tělo rád a být na něj hrdý. 😊
 2. Co jsi během května pro Anabell dělala (běhala/chodila na procházky/jezdila na kole)? Přineslo Ti to něco nového? Během května jsem vlastně dělala všechno, ale přispěla jsem během. Na procházky chodím většinou každý den se psem. Na kole tolik nejezdím, ale občas vyjedeme s přítelem do přírody nebo si sednu na rotoped doma v obýváku. Co mě ale vždycky fascinovalo, jsou ty dlouhé tratě a rychlá tempa běžců v mém okolí. Už jsem běhala loni na jaře, ale přes ten rok mě to zase pustilo. Letos v květnu jsem si řekla dost, chci mít taky tak rychlé tempo a uběhnout tolik kilometrů – tak jsem se do toho v půlce května dala a uběhla 50 km. V červnu mám běžecký cíl 100 km, tak jsem na sebe zvědavá. 😊Běh mi určitě přinesl lepší fyzičku, nové přátele a čistší hlavu. Přihlásila jsem se i na pár závodů, abych zůstala motivovaná a nepolevila.
 3. Proč běháš pro Anabell? O Běhu pro Anabell jsem se dozvěděla od své kamarádky Josephine. Řekla jsem si, že když už jsem se konečně zvedla z gauče a vyběhla, tak ať to nedělám pro nic za nic a alespoň tím podpořím dobrou věc. Projekt přišel zrovna v ten správný čas.
 4. Je něco, co bys ráda sdělila čtenářům? Ráda bych všem řekla, ať se pohybu nebojí, ať se jím netrápí a hlavně, ať se do ničeho nenutí. Až bude ten správný čas, tak to přijde samo. Zkuste vyměnit staré „mám tlusté nohy, nebudu vypadat dobře v sukni…“ za „mám hezké silné nohy, které mě dovedou úplně kamkoliv, uběhnou/ujedou tolik kilometrů, jsem za ně vděčná/ý…“. Opravdu to člověku změní pohled na svět. Sportujte, protože můžete, ne protože musíte. Mějte radost a užijte si to, na oplátku budete ještě o trošku zdravější fyzicky, ale i psychicky.😊
 5. Je něco, co bys sdělila organizačnímu týmu Běhám pro Anabell?Chtěla bych hlavně poděkovat, že jste dali lidem novou motivaci a způsob, jak pomoci dobré věci v jednom. Myslím si, že spousta lidí ani netuší, že problém (poruchy příjmu potravy) číhá na každém rohu – televize, sociální sítě, okolí… a může se objevit najednou úplně u kohokoliv, aniž bychom to čekali. Jsem ráda, že Anabell rozšiřuje povědomí veřejnosti tímto krásným projektem.