Měsíc bez diet

Jíme proto, abychom mohli sportovat

Tak zní motto projektu Měsíc bez diet s Anabell, který navazuje na Mezinárodní den bez diet; ten se připomíná každoročně 6. května a vznikl v roce 1992 ve Velké Británii.

Již v roce 2004 jsme poprvé zorganizovali tzv. TABU, Týden proti Anorexii a BUlimii. V rámci tohoto týdne jsme vždy pořádali různé přednášky a besedy, kterými jsme chtěli upozornit na nebezpečí poruch příjmu potravy. Od roku 2018 jsme se rozhodli organizovat původní myšlenku Týdne bez diet jinak a vznikl koncept Měsíce bez diet. Vždy v květnu se tak můžete těšit na řadu akcí, které v rámci měsíce máme připraveny. V roce 2020 půjde již o 6. ročník MĚSÍCE BEZ DIET.

Diety jsou fenomén a těžko se najde žena, která nikdy žádnou nedržela. Diety, které nenařídí lékař, jsou přitom zdraví nebezpečné. Omezením určité části potravin přicházíme o cenné živiny a hranice mezi dietou a poruchou příjmu potravy je velice tenká. Toto téma je navíc stále tabuizované, takže si lidé často ani neuvědomí, že poruchou příjmu potravy trpí.

Projektem Měsíc bez diet proto chceme poukázat na to, že diety by neměly být běžnou součástí našich životů. Mnohem lepší je zaměřit se na zdravý životní styl. Nehladovět ani se nepřejídat a v přiměřené míře sportovat.

Zapojte se

Pokud provozujete fitness centrum nebo jiné sportoviště, můžete nám v rámci Měsíce bez diet věnovat výtěžek ze vstupného na vybranou lekci nebo nás podpořit jinak. Inspiraci najdete níže.

Pokud se chcete zapojit, podívejte se na prezentaci o projektu z roku 2016 a kontaktujte nás na posta@anabell.cz.

 

Zapojená sportoviště v předchozích letech:

FreshKruháč
FreshKruháč
Studio Fascinace