Proč právě Anabell?

Kdo nebo co je Centrum Anabell?

Centrum Anabell vzniklo v roce 2002 a nabízí pomoc a podporu osobám s poruchami příjmu potravy i jejich blízkým. V současné době Anabell poskytuje sociální a terapeutické služby v Kontaktních centrech Anabell v Brně (sídlo organizace), v Praze (včetně služeb pro obyvatele Středočeského kraje) a v Ostravě.

Co Centrum Anabell dělá?

Jsme týmem sociálních pracovníků, psychologů a terapeutů, lékařů, nutričních specialistů a dalších odborníků. Nabízíme jak individuální, tak skupinovou pomoc a podporu. Naše služby jsou ambulantní i terénní. Nabízíme i telefonickou krizovou pomoc a internetové poradenství. Poskytneme vám odborné informace, literaturu i osvětové materiály. U nás nebudete čekat dlouho – jsme tu pro vás!

Proč bych zrovna já měl/a pomoci Centru Anabell podle Evy Podroužek Fryšarové:

 • Dost možná netušíte, že někoho s poruchou příjmu potravy máte ve svém okolí i Vy. Já se na své cestě setkala se spoustou úžasných dívek a žen s podobnými problémy. Připadá mi to už trochu jako takový nešťastný trend doby. Jenže na druhé straně stojí stále to, že se o tom moc nemluví, nemocní se za svůj problém stydí, a společností je problematika bagatelizována.
 • Nemocní poruchami příjmu potravy mají sport často spojený s něčím negativním. My chceme ukázat, že sportovat se dá i zdravě, nejen pro výkon: pro radost, pro dobrý pocit, pro endorfiny, samozřejmě pro dlouhodobé zdraví, nebo pro poznávání nových kamarádů a navazování kontaktů.
 • Právě díky i Vaší podpoře může Centrum Anabell poskytovat velkou část svých služeb bezplatně.
 • Porucha příjmu potravy není zlozvyk ani rozmar, ale psychická porucha, psychosomatické onemocnění.
 • Poruchy příjmu potravy lze úspěšně léčit – byť je to běh na dlouhou trať. Vyléčení výraznou měrou zvyšuje kvalitu života nemocného i jeho okolí.
 • Také díky této podpoře může být provozována Linka Anabell. 

Na co se použijí peníze, které daruji Centru Anabell?

Peníze, které obdržíme z projektu Běhám pro Anabell, poputují na služby, které provozujeme. Konkrétně Vaše peníze půjdou tam, kde budou v tu chvíli nejvíce potřeba – programově je však podpora určena pro bezplatnou telefonickou krizovou pomoc na Lince Anabell (více o našich službách najdete na www.anabell.cz). 

Naše služby jsou pro všechny klienty bezplatné; zde je však přehled, kolik by to naše klienty zhruba stálo, pokud bychom neměly Vaši pomoc:

 • 600 Kč stojí individuální sezení s psychologem/terapeutem (50 minut)
 • 650 Kč stojí individuální sezení s nutričním terapeutem (50 minut)
 • 600 Kč stojí 45minutová přednáška primární prevence v oblasti poruch příjmu potravy
 • 800 Kč stojí krizový telefonický hovor (cca 50 minut)
 • 1 200 Kč stojí skupinové sezení (120 minut)

Více informací zjistíte na O nás nebo na webu Centra Anabell.