Týden bez diet

Jíme proto, abychom mohli sportovat

Tak zní motto projektu Týden bez diet s Anabell, který navazuje na Mezinárodní den bez diet; ten se připomíná každoročně 6. května a vznikl v roce 1992 ve Velké Británii.

Od roku 2018 jsme se rozhodli organizovat původní myšlenku Týdne bez diet jinak, a máme připravený koncept Měsíce bez diet. V období od 1. do 31. května 2018 se tedy můžete těšit na řadu akcí, které v rámci celého měsíce máme připraveny. Jednou z nich je Mezioborová konference o pomoci lidem s poruchami příjmu potravy, kterou pod záštitou náměstka hejtmana Jihomoravského kraje pana Mgr. Marka Šlapala pořádáme 18. května 2018. 

Rok 2018 je tak již 4. ročníkem projektu.

Diety jsou fenomén a těžko se najde žena, která nikdy žádnou nedržela. Diety, které nenařídí lékař, jsou přitom zdraví nebezpečné. Omezením určité části potravin přicházíme o cenné živiny a hranice mezi dietou a poruchou příjmu potravy je velice tenká. Toto téma je navíc stále tabuizované, takže si lidé často ani neuvědomí, že poruchou příjmu potravy trpí.

Projektem Týden bez diet (Měsíc bez diet) proto chceme poukázat na to, že diety by neměly být běžnou součástí našich životů. Mnohem lepší je zaměřit se na zdravý životní styl. Nehladovět ani se nepřejídat a v přiměřené míře sportovat.

Zapojte se

Pokud provozujete fitness centrum nebo jiné sportoviště, můžete nám v rámci Týdne bez diet věnovat výtěžek ze vstupného na vybranou lekci nebo nás podpořit jinak. Inspiraci najdete níže.

Pokud se chcete zapojit, podívejte se na prezentaci o projektu z roku 2016 a kontaktujte nás na posta@anabell.cz.

 

Zapojená sportoviště v roce 2016:

Zapojená sportoviště v roce 2015:

FreshKruháč
FreshKruháč
Studio Fascinace