V Týdnu bez diet se bude cvičit pro Anabell, letos s Hosteskou roku

Týden bez diet s Anabell míří již podruhé do vybraných fitness center a sportovišť po celé České republice. V týdnu 2. až 8. května 2016 se bude zdravě cvičit na podporu Centra Anabell, akcí chce nezisková organizace povzbudit Češky, aby se netrápily hlady. Ambasadorkami Týdne bez diet s Anabell se staly dívky ze soutěže Hosteska roku. Sportovat se bude například v pražské síti Contours a na různých místech Brna, Ostravy či Liberce. 

Fitness centra a sportoviště, která se zapojila, nabídnou v daném týdnu lekci či lekce na podporu aktivit Centra Anabell. Jinými slovy: kdo si přijde zacvičit a zaplatí vstupné, přispěje Anabell. V některých zájemci najdou po celý týden zapečetěnou kasičku, do níž mohou dobrovolně přispět.

To je také případ čtyř poboček v Praze ze sítě Contours, které se zaměřuje na fitness pro ženy ve 30 minutách. „Do projektu s Anabell jsme se velice rádi zapojili, protože pomáháme ženám ke skutečné změně pod dohledem trenérek, bez drastických diet, a to je co nás s touto akcí přímo spojuje,“ říká Marek Klemens z Contours. Nejen v rámci Týdne bez diet s Anabell tu nové zájemkyně získají týden na zkoušku zcela zdarma.

Stejně jako loni se k charitativnímu projektu připojilo Ladie´s Gym na Palackého třídě v Brně. V pátek 6. května od 16 hodin se zde uskuteční lekce s názvem Zdravá záda, pevné bříško pro Anabell. Výtěžek vstupného poputuje Anabell, k tomu zde bude po celý týden kasička.

Rovněž v Liberci se bude na podporu Anabell cvičit v dámském fitness, konkrétně v Ladies Fitness v nákupní galerii Plaza. Během Týdne bez diet půjde neziskové organizaci vstupné ze čtyř lekcí pilates. Přijďte si zacvičit pilates v úterý, ve středu, v pátek a v neděli, nebo využijte umístěné zapečetěné kasičky.

Kasičku najdete také v ostravském Perfomance Power Centru, kde zároveň nabízí v pondělí 2. května snížený jednorázový vstup.

Nikola Krejčíková ze soutěže Hosteska roku si pro zájemkyně připravila hned několik akcí ve svém domovském Královéhradeckém kraji. Jde o odpoledne s Nikol v úterý 3. května v ProFit fitness wellness clubu v Kostelci nad Orlicí. Za dobrovolné vstupné pro Anabell si můžete mezi 14. a 19. hodinou zacvičit či se poradit ohledně pohybu i stravování. V neděli 8. května Týden bez diet s Anabell zavítá také do Fit Fitnes v Týništi nad Orlicí, kde se pod taktovkou Nikol cvičí od 17 hodin bodycombat a o hodinu později kruhový trénink s Olíf.

To ovšem není jediné propojení s Hosteskou roku. Dívky ze soutěže v čele s vítěznou Sandrou Golasovou se staly ambasadorkami Týdne bez diet s Anabell a v průběhu týdne navštíví výše zmíněná fitness centra, aby si zde nejen zacvičily, ale i informovaly o aktivitách Anabell a šířily osvětu.

„Při zadání slov „poruchy příjmu potravy“ do internetového vyhledávače, nalezneme více než 240 tisíc odkazů. Přesto v České republice existuje pouze jedno nestátní neziskové centrum, které nabízí pomoc a podporu osobám s poruchami příjmu potravy i jejich blízkým na bázi sociálních služeb. Hosteska roku není primárně založena na fyzické kráse, nehledá míry 90-60-90 a výšku 170 cm, ale snaží se najít někoho schopného vybruslit z každé situace vždy s úsměvem. Hostesku, která dodá propagované značce nebo produktu šarm a šmrnc. Proto bylo rozhodovaní o tom „koho podpořit“ jasné. Rozhodli jsme se pro Centrum Anabell,“ říká za pořadatele Hostesky roku Adéla Žatečková.

Soutěž ve svém loňském ročníku věnovala výtěžek z finálového večera v částce více než 70 tisíc korun právě Centru Anabell. Pokračování spolupráce bylo nasnadě, také proto, že v Hostesce roku zastávají filozofii shodnou s Týdnem bez diet. „Pro letošní rok se nechceme omezovat pouze na jeden večer. Proto jsme se rozhodli jak pro Týden bez diet, tak ve spolupráci se známou fotografkou Le Monika vytvořit kalendář s unikátními fotografiemi dvanácti finalistek. Výtěžek z jeho prodeje bude opět věnován do Centra Anabell, prozrazuje Adéla Žatečková.

S Týdnem bez diet přišlo Centrum Anabell, které dlouhodobě pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým, už loni. Nezisková organizace Centrum Anabell se tak rozhodla navázat na mezinárodní Den bez diet, který se připomíná vždy 6. května a vznikl už v roce 1992 ve Velké Británii. V České republice se tento den dosud nezmiňoval. Cíl zůstává stejný: upozorňovat na problematiku nepříznivě rozšířeného trendu držení diet a šířit filozofii, že lepší, než se trýznit hlady, je zdravě(!) sportovat. Je s tím spojený i cíl svépomocí získávat finance na chod organizace.

„Málokterá žena se nikdy ve svém životě nesnažila držet dietu. Diety na nás číhají na každém kroku, připomínají se nám v časopisech i v internetových článcích. K tomu společnost klade nepřiměřený důraz na štíhlou postavu,“ upozorňuje Jana Sladká, zakladatelka Centra Anabell. „Chceme poukázat na to, že diety by neměly být běžnou součástí našich životů a omezovat nás ve spokojeném životě,“ dodává.

Na facebookové stránce Centra Anabell se zájemci mohou připojit k události s názvem Nedržím dietu a rovněž tím celou myšlenku a Týden bez diet s Anabell podpořit .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *